آشنایی یا بیماری‌های حاصل از بی خوابی

خوابیدن یکی از مهمترین کارهایی است که در طول روز باید انجام دهید و شرایط خاص خودش را دارد که باید همه آن ها را رعایت کنید تا بهترین خواب را داشته باشید.

آشنایی یا بیماری‌های حاصل از بی خوابی

خوابیدن یکی از مهمترین کارهایی است که در طول روز باید انجام دهید و شرایط خاص خودش را دارد که باید همه آن ها را رعایت کنید تا بهترین خواب را داشته باشید.

به گزارش سازمان اردويي سپاه حضرت جوادالائمه(ع،خواب همیشه به عنوان یکی از کلیدهای داشتن سلامتی شمرده می شود و از همین رو می توانیم بی خوابی را به گم کردن این کلید سلامتی تشبیه کنیم. در یک شبانه روز باید نزدیک به 8 ساعت خواب مفید داشته باشید و کمتر از این میزان می تواند به عنوان کم خوابی یا بی خوابی تعبیر شود.

بی خوابی باعث به وجود امدن مشکلات زیادی برای بدن می شود و تنظیمات بدن را به هم میریزد. این مشکل همچنین می تواند باعث بیماری های بسیار بزرگتری نیز بشود که درمان آن ها به مراتب سخت تر است.

مشکلات قلبی و عروقی

در سال 2010 تحقیقاتی با نام خواب انجام شد که در آن مشخص شد بسیاری از افرادی که کمتر از 7 ساعت در طول شبانه روز می خوابند دچار مشکلات قلبی و عروقی هستند. این تحقیقات بر روی نزدیک به 30 هزار نفر انجام شد و محققان به این نتایج دست پیدا کردند. در این تحقیقات همچنین مشخص شد که افراد بالای 60 سال که کمتر از 5 ساعت می خوایند دو برابر در معرض این بیماری ها هستند.

دیابت

یکی از بیماری هایی که این روزها افراد زیادی به آن مبتلا هستند دیابت است. در مقاله ای که مجله دیابت در سال 2011 منتشر کرد به این اشاره می شد که افرادی که خواب بسیار کمی دارند در معرض بیماری دیابت نوع دوم هستند. این همچنین باعث می شود تا بی خوابی در کنار دیابت قرار بگیرد و حتی بیمار را به مرگ نزدیک تر می کند.

مشکلات ادراری

در سال 2011 تحقیقاتی انجام شد که مشخص می کرد بی خوابی می تواند به بیماری های ادراری نیز منجر شود. در این تحقیقات بیش از 4 هزار نفر را مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند که افرادی که به بی خوابی مبتلا هستند دچار التهاب هایی در بدنشان می شوند که باعث می شود بیش از اندازه به دستشویی بروند. همچنین برنامه ادراری ان ها نیز تحت تاثیر قرار گرفته است.

سرطان روده

در سال 2011 تحقیقاتی بر روی 1240 نفر انجام شد که در آن دانشمندان به این نتیجه رسیدند که افرادی که کمتر از 6 ساعت می خوابند تا 47 درصد بیشتر در معرض بیماری هایی مانند سرطان روده هستند. این افراد همچین اگر تنها یک ساعت به خوابشان اضافه کنند می توانند از این بیماری خطرناک دوری کنند.

مزگ و میر

دانشمندان بعد از 10 سال تحقیق بر روی 16 هزار نفر به این نتیجه رسیدند که افرادی که به بی خوابی دچار هستند دوبار بیشتر در معرض مرگ قرار دارند. در این تحقیقات همچنین مشخص شد که افرادی که کم خوابی دارند بیشتر دچار افسردگی می شوند.

https://khshomali.koolebar.ir/node/582

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.
پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)
Answer this question to verify that you are not a spam robot.